Szaunavilág
Hogy mi az, amit a finneknél akár receptre is írnak az orvosok? Természetesen a szauna! A forró levegőben eltöltött idő jótékonyan hat ugyanis a szervezetünkre. A szaunázás alapvető pozitív egészségügyi hatása köztudottan a méregtelenítés; nem csak a víz (izzadtság) távozik a testünkből, hanem rengeteg méreganyag is. A szaunázás során erősödik az immunrendszerünk, a meleg levegő jótékonyan hat a légzőrendszerünkre, a bőrünkre, sőt, még az agyműködésünkre is! Egészséges életmód a kikapcsolódás jegyében!
Milyen szaunatípusok és lehetőségek találhatók szaunavilágunkban?
Finn szauna: ez az egyik legelterjedtebb szauna típus, általában a wellness programok szerves része. A szaunában található köveket melegítik fel, felfűtve ezzel a kabinban a levegőt, a kövek locsolásával pedig a páratartalmat lehet beállítani. A finn szaunában rendkívül meleg van, 75-110 fok közötti hőmérsékletre kell számítanunk, ezért ez a szauna erősen megdolgoztatja a szívünket, keringési rendszerünket.
Infraszauna: ez a szaunatípus az infravörös sugárzást felhasználva méregteleníti a szervezetünket. A kabinban kellemes melegre számíthatunk, 50-60 fok közötti hőmérsékletre. Az infrasugarak 4-5 cm mélyen a bőr alá hatolnak mélyen az izmokba, ízületekbe, szövetekbe, ott kifejtve áldásos hatásukat, meggyorsítva az oxigénáramlást és vérkeringést. Előnye, hogy a levegő nem éget, mégis hatására felgyorsul az anyagcserénk, így rendkívül hatékonyan méregtelenít, hőhatása pedig hasonló a napsugárzáshoz. Azoknak is ajánljuk, akiknek a hagyományos finn szauna túl megerőltető, vagy épp egészségi állapotuk nem engedi a túl forró hőmérsékletben való szaunázást.
Gőzkabin: a gőzfürdő modern megfelelője. Egy gőzkabinban az optimális hőmérséklet körülbelül 43-46 fok, ez a tartomány rendkívül kellemes a szervezetünk számára. Kiválóan alkalmas a bőr felpuhítására, így a bőr pórusain keresztül könnyebben távoznak a salakanyagok. A gőz belélegzése is jótékony hatású: olyan, mintha inhalálnánk, csökkenti a megfázásos betegségek tüneteit, feloldva a légutak nyálkahártyáinak hurutját. Kiválóan alkalmas relaxációra is, a forró gőzben pihentető ellazulni.
Aromaterápiás szauna: használata nem csak a testünkre, hanem a lelkünkre is hatással van, hiszen a gyógynövényekből, virágokból nyert illóolajok kihatnak az érzelmi világunkra is. Ebben a kabinban különböző páratartalom és hőmérséklet beállításra van lehetőség. Ahogy az illóolajok párolognak, s belélegezzük őket, úgy lazul el a testünk, a lelkünk. Segítik a légutaink regenerálódását, nyugtatják a szervezetet, stresszoldó hatásúak. Használata bármely korosztály számára ajánlott.
Sószoba: ezt a helyiséget nem a forróság, hanem a tiszta, sós, párás levegő jellemzi. Mindössze 20-22 fokra kell készülnünk, és persze száraz, sós levegőre. Hatását a nátrium-chlorid száraz aerosolján keresztül fejti ki, amely folyamatos telítődése a falakról vagy sótéglákról biztosított. Könnyíti a légzést, immunrendszerünket támogatja, szervezetünket nyugtatja. Az orvostudomány a sószobák, sóbarlangok használatának jótékony hatását elismeri, sőt, többféle betegség kiegészítő terápiájaként ajánlja is. Gyermekek, idősek, kismamák is bátran használhatják.
Hideg-meleg vizes Kneipp taposó: tulajdonképpen egy hideg-meleg vizes váltófürdőt jelent. A Kneipp medencében hideg, 14-16 fokos víz van, alján pedig legömbölyített felületű kövek találhatók, melyek lágyan masszíroznak és javítják a vérkeringést. A hideg vizes medence folytatásaként egy meleg vizes medencébe kell átlépni (34-36 fok), és ugyanúgy köveken haladhatunk végig, míg újra elérjük a hideg vízzel teli részt. Rendszeres használata javítja az anyagcsere-folyamatokat, de alkalmazzák keringési zavarok, feszült izmok és kimerültség esetén is.
Csobbanó medence: a szaunázás utáni hideg felfrissülésre szolgál. A kisméretű medencében a víz hőmérséklete általában 12-14 fok.
Hevüljön fel nálunk, élvezze a szaunák jótékony hatásait a Tamási Fürdőben!
Áraink